Rss Feed

Umut Karacaoğlu

n'apsaydım, banka mı soysaydım?

Takip (blogroll)

Çok güzel ortamlar var etrafta; gördükçe buradan, okudukça aynen, coştukça birden paylaştıkça artan tat;

* sinefil / sinema eleştirmeni ve dublör Fırta Ataç’tan tüm sinema-severler için geliyor;   samimi bir duruş.

* dünyaca ünlü tasarımcı/dışavurumcu Cihan YILMAZ bro’nun (okurlar kendisini lezbiyenli 202 macerasından hatırlayacaktır) şov sitesi;  nahic.

* aga, bu (kendime notlar) da skoer hacı’nın kendi yaşam macerasından kotardığı kimi zaman hüzünlendiren kimi zaman hüzünlendirmeyen samimi notları. yani tam öyle değil aslında, net bir yorumla; babuş bir mekan. okunur, izlenir, dinlenir. hele şunu gördükten sonra, kendimce coşar. herkesin coşması kendine. (ben büyük büyük laflar, olaylar sevmiyorum, blog’um kot cebime sığsın diyenler için)

* R2D2 dostumuzu da uzaya bir kez olsun çıkmış, yatay ama hızlı gemilerde en azından şöyle bi’ dolaşmış herkes bilir. bu blog’un sahibini tanımıyorum ama galiba çok meşgul biri. tahminlerime göre bir dahaki içeriği, insanlık olarak soğuk füzyon vasıtasıyla bir beyaz cüceye indiğimizde girecek. ama içerik güzel, kurgu-bilim sevenleri mutlu eder. geniş kuponlara öneririm.

* adını bir müzik grubundan (cat empire – muhtemelen türkiye’deki tek hayranı blog’un sahibi olan bir müzik grubu) alan bu blog, ortamlardan ısrarla kaçan ve kendini gizleyen bir oluşum. ama ben buldum.. ben.. yaşar usta.

* bu blog internette yeni yeni parlayan (oha) kaan sezyum‘un blog’u. ilgiyle ilgileniyorum.

* tipini sevdiğim bir blog (skyartworks), galerisini gezmeden gelmeyin; blog’unda çalanları dinlemeden müzik albümü almayın. akıllı olun?

* beni artık yormayın; yeni tanıştığım bir blog; yazan canı urban5 dönemlerinden tanıyorum. düzgün, temiz ve zekice yazar. okuyun ama yormayın.

* ege kayacan‘ın şahsi blog’u;  kral blog’muş hakikaten. tek kelimeyle özetlemek gerkirse zeki ve komik bir insan. “‘zeki ve komik bir insan’ tek kelime mi ulan geri zekalı!” dediğinizi duyar gibi oluyorum. akıllı olun, ağzınızı bozmayın.

* ahmet uluçay hakkındaki yazı sayesinde tanıştım bu blog’la. hem dili güzel hem de içeriği; the benedicta show.

* urban5 zamanlarından tanıdığım bir yazar meme-dini; dolu dolu iyi yazar meme-dini.

* sonunda tüm dünya’nın merakla beklediği olay gerçekleşti; burada yorumlarıyla bizi hislendiren kramer; romantik blog’u bir takım değerler ile, blog alemine coşkun bir giriş yapıyor.

* oyun severler için bir buçuk iskender gibi blog.

* friendfeed‘de rastladığım; iyi ki de rastladığım bir blog; arada bir yer. öykü/kitap eleştiri ve tanıtımları var. blog sahibinin uzmanlık alanından kaynaklanın çok hoş da bir dile sahip.

* urban5 zamanlarından bir bro’nun urb namıyla anikid, lineer dünya namıyla mehmet görgü‘nün yeni haberdar olduğum blog‘u da bir canmış. ne sıklıkla güncelliyor, emin değilim, baktınız haftaya da aynı yazı var; gelin kendisini beraber rencide edelim..

* melogaman, sahibini tanımadığım bir blog, güzel ve dolu dolu bir yaklaşımı var konulara. buradan başlayabilirsiniz mesela, dedenin özlü sözü iyiymiş..

* tehlikeli fikirler diye bir şey var. tehlikeli oyunlar oynayanlar için. ama kral, şahane, cillop. okudum; abonesi oldum..

* müdür atilla baybara’nın şahane tasarımlı, facebook’lu falan akarlı kayarlı blog’u. ben de istiyorum onlardan. sanırım 16- 17 yıldır falan can bro bir kişilik.. ama kendine çalışıyor işte.. yansır: müdürün yeri.

* tupac-çı ekolden; hafif melankolik ve güze bir dille yazılmış günlükler okumak isteyenler için adeta biçilmiş bafta: carpi anna

* friendfeed dolaylarında ironik ve zeki, göz yaşıyla alkışlarla gani gani puan toplayan selen şentürk hanımın blog’u. kötü olması imkansız bence. illa ki coşar, coşturur: ne yapsam beğenirsin.

* bu kadar özenli ve net bir ifadeyle yazılmış, belli ki emek ürünü yazıları kolay kolay bulamazsınız hacılar. okumayı sevenler için bu blog, resimlerine bakmalık değil: kedikumu. coşmalı.

*daha önce buraya “e  şöyle veya böyle internete giriyorsan görmüşsündür” mantığıyla koymadığım ama şimdi, hele de şu yazısından sonra en azından bir ‘saygı duruşu’ olarak koymak zorunluluğunu hissettiğim bir blog: 5 posta.. henüz okumadıysanız, şiddetle tavsiye ederim. (sanılanın aksine, seks hakkında yazdığı için değil; ne yazarsa yazsın geniş bir perspektifle ve iyi yazdığı için okunduğunu düşündüğüm bir yazar kendisi.)

* üslubu ve tahminimce başka yerde okuyamayacağınız über içeriği ile feripedia. “tarihte bugün” serisini okuyun; neler kaçırdık, yıllarca nasıl kandırıldık öğrenin..

3 Comments

Chaotic_Pessimist  on Aralık 3rd, 2013

Peki hani nerede FERIPEDIA? Hmmm çok alındım şu an… Ceketimi giyip gidiyorum…

Umut Karacaoğlu  on Aralık 4th, 2013

hop kalbimizde, icabında blogroll’umuzda.

Chaotic_Pessimist  on Aralık 6th, 2013

Şu an şımardım.. Tam da şu an..

Leave a Comment

Additional comments powered by BackType