Rss Feed

Umut Karacaoğlu

n'apsaydım, banka mı soysaydım?

Archive for Haziran, 2013

Hücre.

Haziran 21st, 2013 by , under alacakaranlık kuşağı, Dene-meme. 18 Comments

 

“Nereye çıkacağını bilmediğin bir deliğe girmenin garip sonuçları vardır.”

– Ricardo Dominic,  ‘Kırgız Türkleri’


Eğer duvarları camdan bir odadaysanız, ahlaklı olmak zorundasınız.

Duvar, sanılanın aksine özgürlüğü kısıtlayan değil; özgürlük alanı yaratan bir yapıdır. (daha&helliip;)

Tags: , , , , , , , , , , ,

adalet savaşçısı olayım derken g.t olmayın…

Haziran 20th, 2013 by , under Boğa Boku, Ricardo Dominic Şov. 3 Comments

toplu taşımada tam bir adalet bekçisiyim! her savaşa üşenirim, bu savaşa üşenmem. öne geçmeye çalışanları dirseklerim, orta kapıdan otobüse binmeye çalışanları geri püskürtüp kaldırıma dökerim, denizde olsun karada olsun toplu taşımadaki en ufak yanlışı affetmem.

dolayısıyla yolculuklarım, adeta bu mücadelenin bir serencamıdır.

43b98805cda4f0583eea488b1eb171013e2f5ca1fakat dört yıl önce mücadeleme gölge düşürecek bir olay yaşadım. benim gibi, bu davanın bir neferi olan dostlarıma ibret olsun diye anlatıyorum..

kabataş‘tan bostancı‘ya geçmek üzere deniz otobüsüne bindik.. hayatımızın tamamen değişeceğini bilmeden. (hayır hayır, deri pantolonlu üstü çıplak bir grup marjinal üstümüze işemedi) (daha&helliip;)

fatmagül’üm, sushi ye (tmsf, freddie mercury ve kanada üzerine)

Haziran 19th, 2013 by , under Boğa Boku, Ricardo Dominic Şov. No Comments

Vural Kim Vurduya Gitti.

amerikan dizileriyle haşır neşir olanlar, genelde ilk olarak türk dizilerinin çok uzun olduğundan yakınıyorlar.. bu eleştiriye katılmakla birlikte, problemin dönemsel değil genetik olduğunu düşünüyorum. sonuçta biz işlevden ziyade azamete bakan bir milletiz. bize uzun lazım.

fatmagulun-sucu-ne-oyun-olduikinci eleştiri ise fantastik kurgulu yapımların olmaması yönünde.. tamam belki dizi bölümlerimizin %80’i ne amaca hizmet ettiğini sanat yönetmeninden (yapımcının yeğeni) başka kimsenin bilmediği karşılıklı koyun (merinos) bakışları ile geçiyor ama “fantastik türk dizisi yok” demek de cahillikten başka bir şey değil. belki biraz da gebeşlik..

fanteziden kasıt ne, hikayenin gerçek ötesi olması.. öykünün, zeminindeki ve zamanındaki gerçekliklere uymaması, hatta uymasının mümkün olmaması.

çok değil iki sene önce fantastiğin kralı bir dizi vardı mesela kanal d’de, “fatmagül’ün suçu ne?(daha&helliip;)

kadınlara sormamanız gereken 10 soru (sıralı tam liste)

Haziran 10th, 2013 by , under Boğa Boku, Ricardo Dominic Şov. 3 Comments

şimdi haklı olarak diyeceksin ki sen kimsin de kadınlar hakkında falan filan..
tamam, kes.

Hemsireortalama erkeğin antropolojik çıkınından gelen alabildiğine düzlüğü, günlük pratiklerde işine yarasa da karşısına ortalama kadın çıkınca problem yaratıyor. hemcinslerim yollarda, parklarda, bahçelerde telef oluyorlar..

içlerinde gram kötülük olmasa dahi (hepsi birer melek adeta) öyle dan diye, öyle pervasızca soruyorlar ki, karşılarındaki kadınının haklı ve atarlı tepkisiyle istavrit gibi kalakalıyorlar.

dominic corp. olarak, bugün buna bir son veriyoruz; yıllar süren çalışmaların ve laboratuvar testlerinin sonucunda kadınlara sormamanız gereken 10 soruyu nihayet bulduk.

işte sıralı, puanlı, tam liste:

(daha&helliip;)