Rss Feed

Umut Karacaoğlu

n'apsaydım, banka mı soysaydım?

Archive for Şubat, 2013

suat kılıç’la çok özel: “k.ça kına yakmak de olimpik bir spordur!”

Şubat 13th, 2013 by , under Boğa Boku, Ricardo Dominic Şov. No Comments

 

09B321C4E4D674A671E7D845E0F5AE19_kolimpiyatları neden alamadık? bu sorunun cevabını arıyor herkes ve herkesin de kendince bir fikri var. ben de konuyu en iyi bileninden öğrenmek amacıyla spor (ve gençlik) bakanımız suat kılıç’ı aradım ve bir röportaj yapmayı teklif ettim. araya koyduğum insanların da etkisiyle olsa gerek, zor da olsa kabul etti.

“topbaş’ın orada buluşalım, para yabancıya gitmesin” dedi, “peki” dedim ve saray muhallabicisi‘nde buluştuk. işte şimdi okuyacağınız interviyu bu şekilde gerçekleşti.. (daha&helliip;)

on adımda on iki adım

Şubat 4th, 2013 by , under Dene-meme. No Comments

 

on-adimda-on-iki-adim_21079yazılan yeni kitapların yarısının kişisel gelişim kitabı olması sıkıntı değil, asıl sıkıntı “okuma” eyleminin kendisinin, ne okunduğundan bağımsız olarak bir kişisel gelişim seansı olarak algılanması bence.

“gelişme”, “ilerleme” fetişi; hedefsiz, amaçsız kitap okumanın yaratacağı çağrışım okyanusunu sığ ve yapay bir baraj gölüne indirgiyor. insanlar bir süpermarkete girmişçesine dalıyorlar kitaplara ve yalnızca işlerine yarayacak olan şeyleri arıyor, bulunca da alıp çıkıyorlar. (daha&helliip;)