Rss Feed

Umut Karacaoğlu

n'apsaydım, banka mı soysaydım?

Archive for Haziran, 2010

“rıtşın amalnış alna eni igided en şunşunok”

Haziran 22nd, 2010 by , under Boğa Boku. No Comments

çok bir şey yazmak istemiyorum. otuz senedir aynı şeyler.. başlığı değişen aynı sahneler, adı devşirilen aynı karakterler..  terör diye anılan ne olduğu belirsiz maşa eylemler, eylemciler..

aynı kafa devlet adamları, aynı kafa faşistler, devlet düşmanları, devlet sempatizanları, at gözlüklü solcular, dinlerce tecavüz edilmiş kafalar, kedi beyinli sağcılar.. ruhani liderler, cesur neferler, motor müritler, adanmışlar, inanmışlar, kandırılmışlar.. ‘açlık yüzünden’ciler..

modern dünya’nın dışkı kokan arka kapısı avrupa; gün geçtikçe “vahşi” dönemlerinin bile dudağını uçaklatan bir amerikan kapitalizmi, aşırı dinciler, ordu düşmanları, ordu sempatizanları, türk-islam sentezcileri, büyük ortadoğucular, mazlum milletler, galip devletler, küçük devletçiler, siyasi islam, misyonerler, ali kemal’ler, işine gelidiği zaman özgürlükçüler falan filan.. aynı bokun farklı biçimleri.. (daha&helliip;)

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

bu havada işe gidilmez?

Haziran 8th, 2010 by , under Boğa Boku, HHF. 9 Comments

*  normalde olsa hemen her işi evden görürüm ama serde tutunamayanlık var ya, topluca işe gidilmeyen gün, mutlaka ofise uğramam gerekiyor.. yemin ediyorum bak, bir hafta bütün iş yerleri kapansa, ofisi üstüme kaparlar, öyle bir şanslı şerefsizim..

*  sabah ”müdür” (baybars) aradı, “bu havada gidilmez işe” falan diyor. resmen mücadele ettim “yok abi gidilir, ben gidiyorum, tutamazsınız” diye..  maaşımızı veriyor diye evde oturacak değiliz ya!? (daha&helliip;)

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

şiirinin seslerini bir orkestra şefi gibi “ayarlayan” komünist!

Haziran 3rd, 2010 by , under Boğa Boku, Dene-meme, Şiir. 2 Comments

“hayatı bir tren yolculuğu farz ediniz. kompartımanda birçok insanlar oturuyor. kiminin sırtı lokomotif’e dönük. geçilmiş yerleri seyreder dururlar. bunlar doğuştan gericilerdir. hep eski zamanla uğraşırlar. mesela şair yahya kemal’i örnek gösterebilirim. hatta bana bir gün demişti ki: (daha&helliip;)

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,