Rss Feed

Umut Karacaoğlu

n'apsaydım, banka mı soysaydım?

Archive for Nisan, 2010

beni yabana atmayın; illa ki işinize yararım..

Nisan 26th, 2010 by , under Boğa Boku, Dene-meme. 18 Comments

* işte kendi bilgisayarını kullanıyor olmanın kimi avantajları olduğu gibi dezavantajları da var. ilk zamanlar inanılmaz bir düzen hakimken bilgisayarıma, şimdi kendisi, çekmecelerimin bir yansıması gibi oldu.

çekmecelerimin genel bir adı var; “aha! bu illa ki işime yarar” çekmeceleri.. çünkü içine giren materyallerin itici gücü bu “illa ki işime yarar” kafası. böyle diyerek bir kenara konulmuş; kupürler, haberler, taslaklar, çizimler oyuncakla, piller, kataloglar, kalemlerle doluyor taşıyor çekmecelerim. ve genelde akıbeti de şöyle oluyor. bir şey ararken açıyorum çekmeceyi; off nasıl kalabalık. “lan ne bunlar böyle?” diye bakmaya başlıyorum böyle hayran hayran içeridekilere bakıp, “bunlar illa ki işime yarar atmayayım” diyip kapıyorum geri..

* sonra tekrar açıp, aradığım şeyi bulmaya çalışıyorum.

* galiba hani yaşlanınca evi ıvır zıvırla dolanlar, cesedi evin içindeki çöplerin arasında üç gün sonra bulunanlar falan, işe böyle böyle ufaktan başlıyorlar. çekmeceyle başladık, bakalım. gönül verdik bu işe.. oturma odasını iptal edip, “bu illa ki işe yarar odası” yapacağım günler de gelecek.

* işte bilgisayar da “aha bu illa ki işime yarar” klasörleriyle dolup taşmaya başladı. bugün sabah oturup başladım temizlemeye, bana kalsa gene girişmezdim gerçi ama işle ilgili dosyaları bulmam yapacağım işten daha uzun sürmeye başlayınca isyan noktasına geldim. çatır çutur siliyorum, geri dönüşüm kutusu bile bir yere kadar dayandı bu duruma.. hepsi de ileride işime yarayacak şeylerdi he.. yazık oldu.

* silişim suskun oldu ama geri dönüşüm kutum muhteşem olacak.. (daha&helliip;)

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

she fucking hates me..

Nisan 14th, 2010 by , under Boğa Boku, Ricardo Dominic Şov. No Comments

anamız bizi sevmedi; çirkiniz, çirkiniz..

anamız bizi sevmedi; çirkiniz, çirkiniz.. (daha&helliip;)

Tags: , , , , , ,

ahzab 53 – peygamberin sofrasında geyiğe dalanların ibretlik sonu!

Nisan 12th, 2010 by , under Boğa Boku, Ricardo Dominic Şov. 47 Comments

şimdi hacılar, beni tanıyan bilir, kimsenin inancına saygısızlık etmem, “obaa ne güzel inanışmış” falan diye kıskanmam..

kimi contaya tapar kimi başka bir şeye, beni bağlamaz; herkesin bi’ kendini kandırma şekli vardır; hepsine ayrı ayrı saygı duyarım. imkanım olsa hepsine de inanırım.

bu nedenle şimdi bu yazıya “aman çok ayıp oldu“, “saygısız ite bak” falan gibi şekillerde yaklaşmayın. ya da yaklaşın lan, bana ne. olayım o değil ama; baştan söyleyeyim.

kalkmak bilinmeyen sofra (temsili)

el-ahzab, yani “partiler” suresi hicrin 5. yılındaki kabileler savaşına atıfta bulunan ayetleri nedeniyle bu isimle anılır. ahzab, “hizb”in çoğulu, mü’minlere karşı birleşen bir takım arap kabilelerine gönderme yapar.

gelgelelim gül gibi ilerleyen, cuma nazamazında hutbeden sonra 56. ayeti okunan bu canım sure, 27. ayetten sonra başka başka konulara girişir. 50. ayete gelindiğinde, islam’ın peygamberine; dayılarının, amcalarının, teyzelerinin falan kızına yansımasının serbest olduğu anlatılır..

neyse konumuza dönelim.. (daha&helliip;)

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

tatile çıkan bir grup genç

Nisan 9th, 2010 by , under Holivut. 1 Comment

bir holivut’tan homiler bölümünde daha gene yan yana, göz gözeyiz. hepimiz zamanında gençtik, hepimiz zamanında türlü maceraya atıldık. ama kaçımızı kurt adamlar kovaladı? kaçımız ölülerin tekrar dirildiği bir takım orman arazilerinden geçtik; ya da kaçımızı seri(hızlı) katiller bir tehdit olarak algıladı? hiçbirimizi değil mi?

o zaman sorun bizde mi? biz de genciz biz de macera seviyoruz ama olmuyor, neden olmuyor, işte bugün bunu inceleyecek ve tatile çıkan bir grup gencin macera yaşaması için neler yapmaları gerekir, ne tür özelliklere sahip olmalıdırlar; bunu öğreneceğiz. (daha&helliip;)

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

holivut’tan dostlar: “yaşayan ölüler”

Nisan 5th, 2010 by , under Holivut. 10 Comments

Şimdi sevgili okurlar ben size “aramızda sigortalı olmayan sigortalılar var” desem; bu çok saçma bir cümle olur değil mi?

Kendisiyle çelişir. Evet bunu ben yapsam böyle olur; ama Holivut yapınca öyle olmuyor, herkes alkışlıyor, herkes çanak tutuyor bu kepazeliğe.

Üstelik ölülerle ilgili uygun olmayan bu tip durumlar dinimizce de yasaklanmıştır. (daha&helliip;)

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,