Rss Feed

Umut Karacaoğlu

n'apsaydım, banka mı soysaydım?

Archive for Mart, 2010

gain up to 5+ inchs in length!

Mart 30th, 2010 by , under Boğa Boku. No Comments

birbirimizi kandırmayalım, siz de gayet iyi biliyorsunuz ki ta..ak aslında tek “ş” ile yazılır. ama yine de ben ve benim gibi bir kısım türk aydını, bu kelimeyi doya doya çift “ş” ile yazar ve söylerler. çünkü kimi durum ve olguları anlatabilecek; göğsünü gere gere, şöyle çift “ş”li ve ağız dolusu söylenen “ta..ak”tan daha münasip daha uygun bir kelime yoktur.

işte ben de bu mektubu, böyle çift “ş”li bir olgunun içindeki çift katlı ranzamın üst katından yazıyorum..

içerisi zifiri karanlık ama kendime 1.20 ytl’ye çok kral bir lamba aldım. bu, kimi er ve erbaşı tedirgin etti tabi. yine de gururlu bir maden işçisi gibi yattım ranzama, mandalı vasıtasıyla kafama taktığım lambayı açtım ve sistemle savaşıyorum. bu sistem daha önce savaştıklarımdan biraz daha farklı.

bi’ kere değişik bir kokusu var; iki hafta üstten hiç çıkmamış haki renk fanila; artık bacaklara yapışmış “ta..aklar” ve sivile dönünce muhtemelen değiştirilmesi gerekecek ayaklardan yükselen bir koku.. (daha&helliip;)

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

anayasa çok değişti, tanıyamıyorum..

Mart 29th, 2010 by , under Boğa Boku, Ricardo Dominic Şov. 6 Comments


çok yorgunum, beni bekleme kaptan,

seyir defterini başkası yazsın,

emmeli gömmeli mavi bir liman;

beni o limana çıkaramazsın..

(no.) (daha&helliip;)

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

“cehennemin çıraları..”

Mart 25th, 2010 by , under alacakaranlık kuşağı, Dene-meme, Hepsini Biliyorum. 4 Comments

bir gün, sosyoloji kongresine yaklaşık bir ay kala bana bir mesaj geldi.. kendi içinde ve aslında kendi kendine bir sitem, itiraf, yardım ve küfrü barındıran bir mesaj;

“yine bokunu çıkardım”

işte cehenneme doğru iyi niyetli bir taş da sen koydun böylece.. aydınlanamadık madem, kararmaktan niye utanıyoruz? (daha&helliip;)

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

yeni urban5, guguq, jargon, teşekkür..

Mart 16th, 2010 by , under Boğa Boku, Ricardo Dominic Şov. 35 Comments

yaklaşık üç aydır hhf‘nin yeni iki projesi için çalışılıyor ofiste; bir tanesi; 5 yıllık “konulu komünite” geçmişi olan urban5, diğeri ise sıfırdan başlayan hollywood magazin sitesi guguq..

ilk urban5 için, söyleyecek fazla bir şey yok aslında; bilen bilir.. samimi ve içten kemik bir kadrosu vardı; ki pek çok urb‘le hala da konuşuyor, görüşüyorum, içlerinde bana bir sürü şey öğretmiş, kazandırmış olanları da var; sokakta görsem yolumu değiştirip kaçacağım da. pek çok sevenim de olmuştur saysinde muhtemelen, pek çok sevmeyenim de..

 

her halükarda urban5, benim, bizim olduğu kadar onların da ortaya çıkardığı bir dünya’ydı. belli bir mizahi çerçevede, her şeyden önemlisi birbirimizi anlayarak ve saygı duyarak; konuşulması çok zor görünen konuları konuşup tartışıyorduk..

derken urban5’in ilk hali miyadını doldurdu; pek çok güzel anıyı bize hediye ederek kapandı ve öldü. şimdi, onun adını ve heyecanını taşıyan ama kafası başka, havası, suyu başka bir urban5 açılıyor.. (daha&helliip;)

Tags: , , , , , , , , , ,

bugün burada niye toplandık?

Mart 11th, 2010 by , under alacakaranlık kuşağı, Boğa Boku, Dene-meme. 3 Comments

* bugün burada niye toplandık? mutlu olmak için. ama mutlu olmaya başlayınca durmak istemiyoruz. neden? çünkü durmayı bilmiyoruz. bu sebeple yeni bir stil denemeye karar verdim, dönerek mutlu olacağım.. (daha&helliip;)

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,