Rss Feed

Umut Karacaoğlu

n'apsaydım, banka mı soysaydım?

Archive for Eylül, 2009

Rakun Boyz

Eylül 27th, 2009 by , under Boğa Boku, Ricardo Dominic Şov. No Comments

Bazıları insanın içinde bir ruh olduğuna inanır.

Keşke olsa cidden.

Sadece hücrelerden ibaret, protein bazlı; içinde kaslar yağlar lifler falan olan bir et yığını olmadığımız ortaya çıksa. Alman bilim adamları mesela. Ben onlara güveniyorum. Üstün ırk ideallerini kaybetmemiş alman bilim adamlarına sesleniyorum; (daha&helliip;)

Tags: , , , , , , ,

Viski

Eylül 15th, 2009 by , under Dene-meme. 5 Comments

çetin altan’ın “viski” diye bir kitabı vardı.. (daha&helliip;)

Tags: , , , , , , , , , ,

‘Yurdumun Şairleri’nden Ültimatom!

Eylül 7th, 2009 by , under Boğa Boku. 26 Comments

Dün Posta gazetesinin “yurdumun şairleri” köşesinde gördüğüm bir şiir, benim için tam anlamıyla bir kilometre taşı, bir dönüm noktası oldu. Belki elitist belki de küçük burjuva bir edebiyat estetiği ile bugüne dek, okudum yazdım.

Şimdi anlıyorum ki bu yolda attığım her adım beni halkımdan biraz daha uzaklaştırmış, beni yurdumun şairlerinden biraz daha koparmış. 35 yıldır şiir yazan Birol KIRIKOĞLU aşağıdaki şiiri “İznikli, güzel seslisine” ithaf etmiş. ‘İkinci yeni’de bir dönüm noktası olan bu şiiri beraberce, hissederek okuyalım; (daha&helliip;)

Tags: , , , , , , , , , ,

202’de sular durulmuyor.

Eylül 3rd, 2009 by , under Boğa Boku. 19 Comments

iki kişinin sevişmesi çoğu zaman ilginç değildir. sonuçta insanların büyük çoğunluğu iki kişilik bir topluluğu sevişmek için yeterli görür ve bu alışkanlık ömrü boyunca da devam eder. (daha&helliip;)

Tags: , , , , , , , , , ,

Baharda Yediğim Kumrular Gibi.

Eylül 2nd, 2009 by , under Boğa Boku. 7 Comments

Bir Blog’da olması gereken başlıca özellikler nelerdir? Bilmiyorum. Ama “blog” kelimesinden anladığım bunun yansıma yoluyla türemiş bir kelime olduğu. Yani doğadaki bir sesin taklidi. “çat” gibi. Ee, “blog” gibi bir sesin de doğadaki hangi eylem sırasında çıkacağını tahmin etmek için dahi olmak gerekmez. İki gün boyunca katı gıda tüketen herkes bunu bilir. (daha&helliip;)

Tags: , , ,